Zintegruj rośliny w swojej aranżacji wnętrz. Kilka ciekawych rozwiązań.

Włączanie roślin do swojego wnętrza jest zawsze dobrym pomysłem, tym bardziej jeśli mieszkasz w mieście, w którym czasami może brakować zieleni. Dotyczy to również w dużej mierze krajów skandynawskich, gdzie, częściowo ze względu na klimat, ludzie lubią uprawiać ogrody w pomieszczeniach.

Jeśli chodzi o rośliny, wybór jest nieskończony: przynieść odrobinę egzotyki z roślinami tropikalnymi lub trochę więcej przyprawy z kaktusami. A dla bardziej cierpliwych, dlaczego nie zdecydować się na bonsai. Po stronie dekoracji, szeroka gama elementów może wzmocnić dekoracje roślin, tworząc najbardziej autentyczne wnętrze i ciepłą atmosferę. Jesteś gotowy na spacer po lesie? Wegetalizuj swoje wnętrze! Odkryj wszystkie nasze wskazówki, aby wzbogacić swoje wnętrze o rośliny i inne sztuczki dekoratorskie.

1 – Połóż rośliny na swoich półkach.

Jeśli chcesz dodać do swojego wnętrza nutę roślinną, możesz ułożyć rośliny na wysokiej i wąskiej półce. Jest to proste rozwiązanie do stworzenia roślinnej dekoracji ściennej godnej magazynu dekoracji wnętrz.

Rośliny stają się w ten sposób prawdziwymi obiektami dekoracyjnymi. Można je umieszczać obok książek w bibliotece lub ramkach na obrazy.

Małe rośliny, takie jak zioła, mogą być również samodzielnie integrowane w poszczególnych półkach niszowych. Uwaga: jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj dekoracji roślinnej, preferuj rośliny, które wymagają niewielkiego podlewania, takie jak kaktusy.
Na koniec, nie zapomnij podkreślić swoich roślin domowych w doniczkach z roślinami w projekcie, który Ci odpowiada. Pokrywy garnków są również bardzo przydatne, aby zapobiec spływaniu wody i są bardzo modne.

2 – Opcja dla roślin wiszących.

Wisząca sadzarka lub wisząca sadzarka, rośliny domowe zyskują teraz na wysokości. Wisząca roślina ma dobry smak, łącząc w sobie oszczędność miejsca i zalety dekoracyjne z różnymi i różnorodnymi zawieszeniami. Na przykład, może być użyty do ozdobienia zimnej ściany lub ostrego narożnika.

Ten trend bardzo dobrze wpisuje się we wszystkie wnętrza, od małego studia, przez przestronny dom, po duże mieszkanie. Oczywiście, aby zaoszczędzić miejsce w stylu, nie wybierasz tylko dowolnej doniczki. Aby dodać uroku swojemu pokojowi lub tarasowi, na którym zdecydujesz się umieścić swoje rośliny w powietrzu, wolisz solidne, modne wiszące donice! Doniczki z terakotą są bardzo popularne, podobnie jak sadzonki wikliny lub inne naturalne materiały, które są coraz bardziej poszukiwane za ich autentyczny styl. Wreszcie, dla uzyskania najbardziej udanego efektu, umiejętnie wymieszać pnącza z roślinami zstępującymi.

3 – Stwórz swój wewnętrzny ogród.

Udaj się do mini szklarni w swoim domu. Mały i praktyczny, pozwala na zaprojektowanie małego ogrodu bez zagracania przestrzeni. W ten sposób, oprócz ochrony roślin, sublimuje je. Istnieje wiele kształtów mini szklarni, kwadratowych lub prostokątnych, które najlepiej pasują do Twojej przestrzeni.

Jeśli chodzi o rośliny, najbardziej odpowiednie do uprawy w mini szklarni są kaktusy i sukulenty. Ale można też robić miniaturowe orchidee, rośliny mięsożerne i małe, aromatyczne rośliny kwitnące. Ten modny wewnętrzny mini ogród stanie się Twoją dekoracyjną zieloną przestrzenią.

4 – Połóż swoje rośliny na ziemi.

Aby wprowadzić odrobinę zieleni do swojego domu, można również umieścić rośliny bezpośrednio na ziemi, na siodłach, na stopniach lub obok latarni. Masz również możliwość kumulowania różnych roślin, grając z wysokością i głębokością każdej z nich, aby stworzyć efekt „dżungli” na przykład w rogu pomieszczenia.

Należy starannie dobierać pojemniki, aby umiejętnie łączyć różne style. Będą to wielcy sprzymierzeńcy w tworzeniu atmosfery, która będzie ci odpowiadała. Naczynia gliniane lub ceramiczne garnki, wiklinowe kosze, duże puszki lub bambusowe talerze: puść wodze fantazji!

5 – Przyjęcie „zielonej” dekoracji.

Podstawowym kolorem udanej dekoracji roślinnej jest oczywiście zielony. Wszystkie warianty są możliwe, od migdałowo-zielonego do butelkowo-zielonego, poprzez szmaragdowo-zielony. Połącz zieleń z naturalnymi kolorami, takimi jak beżowy, biały czy ecru. Czarny wzmocni również piękną głęboką zieleń.

Zieloną dekorację można znaleźć również na fragmencie ściany, więc odważysz się użyć motywów roślinnych, na Twojej sofie z poduszkami z motywami roślinnymi lub na naczyniach, talerzach i misce do sałatek ozdobionej wszelkiego rodzaju liśćmi.
Na koniec, wykorzystaj w pełni naturalne włókna, aby zrównoważyć wszystko: wiklinę lub bambus na meble, płótno na zasłony lub konopie na dywany.

Przyroda zaludnia nasz krajobraz, ale opuściła nasze domy. Teraz odbiera swoje prawa w naszych wnętrzach. Również w restauracjach i sklepach zakład stał się obowiązkowym miejscem do projektowania akcesoriów, podobnie jak wzory dżungli, które pokrywają nasze ściany.

Krótko mówiąc, w dzisiejszych czasach istnieje niezliczona ilość możliwości wprowadzenia odrobiny roślinności do Twojego domu. Ten dekoracyjny trend przyniesie Ci poczucie satysfakcji i szczęścia każdego dnia. Więc pielęgnujcie swoje dobre samopoczucie!

Dodaj komentarz