Rozwiązania umożliwiające odblokowanie rur.

Istnieje wiele łatwych sposobów na szybkie odblokowanie rur i uniknięcie konieczności wzywania hydraulika w nagłych wypadkach. Często zlewozmywak lub odpływy w Twojej łazience są zatkane kłębkami włosów lub mydłem. W kuchni, resztki jedzenia lub tłuszcze mogą uniemożliwić prawidłowe odprowadzanie wody z zlewu lub syfonu. Aby uniknąć konieczności wezwania hydraulika w nagłych wypadkach, dzielimy się z Państwem naszymi naturalnymi wskazówkami.

Roztwór chemicznych otworów spustowych.

Istnieje wiele bardzo silnych odblokowaczy chemicznych, które są szczególnie szkodliwe dla środowiska. Często składają się one z sody kaustycznej. Produkty te są również niebezpieczne i należy się z nimi obchodzić w rękawicach i goglach, aby uniknąć oparzeń. Po wlaniu produktu do rur należy pamiętać o właściwej wentylacji pomieszczenia.
Pamiętaj również o sprawdzeniu kompatybilności produktu z materiałami wykorzystywanymi w hydraulice. Nie mieszaj dwóch produktów, aby szybko pozbyć się wtyczki: nie zadziała i uszkodzi twoją instalację wodociągową.
Dlatego też, gdy tylko jest to możliwe, lepiej jest używać narzędzi lub naturalnych rozwiązań do usuwania korków.

Ocet i soda oczyszczona.

Ocet i soda oczyszczająca to dwa cudowne produkty do naturalnego czyszczenia domu. Można użyć naturalnej mieszaniny 1/3 sody oczyszczonej, 1/3 soli, 1/3 octu białego, którą się miesza, a następnie opróżnić do kanalizacji, aby je odblokować. Wystarczy zostawić go do pracy na około 30 minut, a następnie wlać wiadro z wrzącą wodą.
To ekologiczne rozwiązanie jest skuteczne i nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Biały ocet może być również używany z solą i sodą. Wlej te 3 produkty w równych częściach do odpływu i pozostaw do pracy na noc. Po kilku godzinach dodajemy wrzącą wodę, aby pożegnać się z korkiem.

Przyssawka i fretka.

W celu odblokowania rur można również postępować mechanicznie za pomocą przyssawki lub fretki hydraulika. Te dwa naczynia są bardzo przydatne w przypadku zablokowania się rur. Będziesz musiał użyć trochę smaru do łokcia.

Użycie przyssawki.

Wypełnij zlewozmywak lub umywalkę niewielką ilością wody, wystarczająco wysoką, aby przykryć gumę przyssawki wodą. Połóż przyssawkę na bungie. Nacisnąć mocno, a następnie podnieść ssawkę bez jej zdejmowania, aby wytworzyć przeciąg. Powtarzaj ten ruch, aż zawartość zlewu będzie całkowicie pusta.

Użycie fretki.

Fretka jest długim metalowym prętem z małą szczotką na końcu. Służy również do odciążania rynien. Niech spływa trochę wody przed włożeniem jej do rury. Należy to zrobić, jeśli rura nie jest całkowicie zablokowana i może wypłynąć z niej odrobina wody. Gdy poczujesz opór, dotrzesz do wtyczki! Następnie fretka musi być obracana na sobie, aż do zniknięcia korka.

Codzienna pielęgnacja.

W każdym razie, można zachować swoje rury, aby uniknąć ich zapychania się, wpadając w nawyk wdrażania pewnych odruchów higienicznych.
Pamiętaj, aby regularnie usuwać kępki włosów w łazience i unikać spuszczania tłuszczu ze zlewu kuchennego lub opróżniania resztek jedzenia z talerzy.

Regularnie czyść swoje syfony, zarówno w łazience, jak i w kuchni. Pamiętaj, aby zainstalować pod spodem umywalkę, zebrać wodę i nie wkładać jej wszędzie.

Na koniec, pamiętaj o regularnym nalewaniu fusów do kawy, które usuwają pozostałości i czyszczą kolana kanalizacyjne. Fusy z kawy, oprócz dezodoryzacji rur, zapobiegają przyklejaniu się tłuszczu do ścian.

Dodaj komentarz