Ogród warzywny w mieście? To jest możliwe!

Sadzarki ścienne lub wiszące, zestaw do odzyskiwania wody i mini-ogród, skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących ogrodnictwa w mieście! Ogród warzywny w mieście? To jest możliwe!

Zróbcie miejsce dla roślin, nawet w mieście!

Mały balkon czy zwykły parapet? Najmniejsza betonowa przestrzeń i powierzchnia może być zoptymalizowana i wykorzystana do uprawy aromatycznych ziół i pomidorów koktajlowych. Niektóre gatunki można z łatwością uprawiać w celu stworzenia miejskiego ogrodu warzywnego, niezależnie od tego, czy ma się balkon, czy nie.

W dzisiejszych czasach proste rozwiązania, które można przymocować do ściany lub zawiesić za pomocą haków i oczek, pozwalają w mgnieniu oka posadzić trochę zieleni. Elastyczne, zajmujące mało miejsca i lekkie, małe pojemniki z juty lub poliestru wymagają niewiele miejsca. Indywidualnie, przez trzy lub do rozmnażania zgodnie z Twoimi pragnieniami, przynoszą dobry nastrój i świeże zioła w letnich sałatkach! Możemy trochę przesadzić?

Pomyśl również o kwiatach i roślinach do zasadzenia w swoim mieszkaniu. Opadające rośliny mogą ozdobić twoje okna, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Kwiaty takie jak pelargonie czy hortensje są łatwe w uprawie i mogą być z łatwością sadzone na balkonie. Pomyślcie o tym, aby nadać kolor na zewnątrz!

Ważną rolę odgrywają również instalacje wewnętrzne, które umożliwiają posadzenie mieszkania w centrum miasta. Jak miejska dżungla, mieszaj rośliny, rozmiary i odmiany, aby wprowadzić zieleń!

Mini ogród warzywny na mini przestrzeń.

Wygląda na to, że jest z kosmosu, ale nie jest! Oto ogród warzywny przyszłości, który zajmuje niewiele miejsca: montowany na nogach, w plantatorach powstają ogrody warzywne. Wybierz model, który posiada rezerwę wody, dzięki której Twoje nasadzenia mają odpowiednią ilość płynu potrzebnego do wzrostu. Zima lub lato, truskawki, rzodkiewki, sałatki lub wszelkiego rodzaju zioła.

Jeśli masz miejsce na swoim balkonie, zainstaluj mini szklarnię. Jest to bardzo praktyczny sposób na ochronę roślin, szczególnie przy bardzo niskich temperaturach. W zależności od pogody lub temperatury, można otworzyć lub zamknąć szklarnię, a nawet zabrać ją do domu. Nie ma nic lepszego niż obserwowanie, jak przyroda rośnie, by uspokoić twoją moralność!

Oszczędny balkon.

Rośliny wymagają podlewania. Często żmudne zadanie, gdy trzeba iść tam i z powrotem kilka razy z tą samą puszką do podlewania. Ale nie panikuj, mamy zielone rozwiązanie, którego potrzebujesz! Masz duży taras lub mały ogródek?
Dzięki kolektorowi wody deszczowej, który łączy się bezpośrednio z rynną, możesz zaoszczędzić pieniądze na podlewanie warzyw lub roślin aromatycznych, ale także ułatwić sobie życie. Włączyć kran na dnie zbiornika i napełnić konewkę. Przefiltrowana i czysta, zebrana woda pozwoli również na oczyszczenie np. mebli ogrodowych czy podłogi tarasu. Mówimy tak!

Wewnętrzne ogrody warzywne dla tych, którzy nie mają przestrzeni zewnętrznej.

Jeśli nie masz na zewnątrz, ale nadal chcesz uprawiać mini paprykę, truskawki, rzodkiewki lub pomidory koktajlowe, mamy dla Ciebie rozwiązanie: wewnętrzny ogród warzywny!
Jest to system wyposażony w lampę ogrodniczą, która jest podłączona do prostego gniazdka elektrycznego. Wewnętrzne ogrody warzywne zawierają zbiornik na wodę, który pozwala roślinom na samodzielne odżywianie się. Jedyne co musisz zrobić, to sprawdzić od czasu do czasu wodomierz. Rośliny sprzedawane są w postaci wlewków glebowych, które zawierają już nasiona. Po prostu włóż je do odpowiednich garnków i gotowe!

Dodaj komentarz