Kupujemy drzwi wewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Drzwi w naszym mieszkaniu pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Powinny one również tłumić dźwięki, a także usprawniać komfort przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami. Jeśli nie wiesz, na jakie aspekty zwracać uwagę, skorzystaj z naszego poradnika.

Ościeżnica podstawą dobrych drzwi

Na samym początku zwróćmy uwagę na ościeżnicę. Jeśli remontujemy nasze mieszkanie, być może chcemy wymienić ją w całości. Może być jednak tak, że będzie zależeć nam jedynie na wymianie skrzydła. W takim przypadku upewnijmy się, że nowe pasuje do naszej ościeżnicy.

Z biegiem lat widać, jak bardzo zmieniają się mieszkaniowe trendy. Modele w nowych domach wyglądają zupełnie inaczej od tych, które były wstawiane w poprzedniej dekadzie. Dziś inwestorzy sięgają często po drzwi szklane. Dodatkowo są one pokrywane lakierem o czarnej barwie.

Modne drzwi wewnętrzne? A może tradycyjne?

Mimo wszystko istnieje też ponadczasowa klasyka. Do niej zaliczają się drzwi białe. Taki wybór będzie dobry również i dzisiaj, o ile oczywiście dobrze komponuje się on z naszym mieszkaniem. Innym konserwatywnym rozwiązaniem mogą być skrzydła, na których widoczny jest rysunek słojów drewna. Taki wygląd znakomicie pasuje do rustykalnych stylizacji. 

Oczywiście zwracajmy także uwagę na okucia oraz klamki. Mogą one być prawdziwą ozdobą naszych drzwi. Tutaj również mamy naprawdę szeroki wybór. Możemy zdecydować się na proste elementy albo wręcz przeciwnie, postawić na finezję w postaci biżuteryjnych kamieni.

Drzwi szklane

Kiedyś ten rodzaj drzwi kojarzył się nam jedynie z biurami. Czasy jednak się zmieniają, tym bardziej, że niektórzy z nas mają swoje domowe miejsca pracy. Szklane modele idealnie pasują do nowoczesnych mieszkań, nadając im bardzo konkretny styl. Sprawiają one, że pomieszczenia są dobrze oświetlone, dzięki czemu łatwiej się w nich pracuje.

Warto nadmienić, że takie modele korzystają z hartowanego, klejonego lub zespolonego szkła. Są więc bezpieczne i nie musimy obawiać się, że zostaną uszkodzone podczas mocniejszego zamknięcia. Jeśli zależy nam na prywatności, możemy zdecydować się na szroniowe lub barwione szkło. Wówczas inni nie będą dokładnie widzieć, co takiego robimy w środku. Takie drzwi dobrze prezentują się nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale również w przypadku łazienek.

Pozostałe informacje

Zanim wybierzemy się na zakupy, zanotujmy, na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Zanotujmy:

  • Wymiary wnęki – grubość muru, szerokość, wysokość
  • Ościeżnicę – rodzaj oraz wymiary (czy trzeba ją wymienić?)
  • Z jakiego materiału mają być wykonane drzwi
  • Czy zależy nam na przeszkleniu
  • Czy mają być to drzwi lewe czy prawe
  • Czy wkładka na zamek jest w zestawie, czy trzeba ją dokupić
  • Czy możemy liczyć na wsparcie ekipy montażowej

Mamy nadzieję, że wiesz już, na co zwracać uwagę podczas wyboru drzwi wewnętrznych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, dlatego z pewnością znajdziesz model, który idealnie będzie pasować do Twojego mieszkania.

Dodaj komentarz