Które rośliny do jakich pomieszczeń w domu?

Rośliny nie kwitną wszędzie. Ważne jest, aby respektować ich potrzeby w zakresie oświetlenia, wilgotności i temperatury, aby zainstalować je w pomieszczeniu idealnym dla ich dobrego rozwoju. Odkryj wszystkie nasze rady, aby wiedzieć, które rośliny wybrać we wszystkich częściach domu!

Odmiana, która toleruje przeciągi.

Hol wejściowy do mieszkania lub domu jest często ciemniejszy i chłodniejszy, ale również narażony na przeciągi. Dlatego, jeśli chcesz dodać koloru, musisz polegać na wytrzymałych roślinach, takich jak dracena, skrzydłokwiat, fikus, kaktus lub begonia!

Roślina, która lubi wilgoć w łazience.

Łazienka jest najbardziej mokrym pomieszczeniem w domu, a jej temperatura może łatwo rosnąć. Dlatego ważne jest, aby wybrać rośliny, które wchłaniają wilgoć, takie jak bluszcz, paproć bostońska czy papirus. Więcej pomysłów? Na przykład paprotka i oplątwa które nie ma korzeni i dlatego nie potrzebuje gleby do zakwitnięcia.

Kwiaty, które mieszczą się w salonie

Salon to pokój, który może pomieścić wiele roślin. Poczynając od palm wewnętrznych, takich jak kentia, która oczyszcza powietrze, czy areca, ale także kwiatów takich jak storczyki (do umieszczenia w słonecznym miejscu), kalanchoe, dipladenia czy anturium. Sukulenty takie jak aloes i różne odmiany kaktusów również będą w swoim żywiole.

W jadalni.

Większe rośliny, takie jak odmiany juki, umiejętnie dodadzą do jadalni więcej objętości dzięki dekoracyjnym liściom. Jeśli pokój sąsiaduje z pokojem dziennym, dlaczego nie stworzyć przegrody roślinnej, która oddzieliłaby część jadalną od dziennej? Rośliny pnące, takie jak bluszcz lub monstera, będą do tego idealne!

Zioła w kuchni.

W kuchni, zmiany temperatury i brak światła nie są optymalnymi warunkami dla wszystkich roślin. Lepiej zdecydować się na wiosenne cebulki (hiacynty, krokusy, narcyzy…) i aromatyczne zioła, które pozwolą Ci łatwo przyprawić swoje potrawy. Szałwia, tymianek, pietruszka, bazylia, rozmaryn… Do ciebie należy wybór, co wolisz!

Zakład oczyszczania z zanieczyszczeń w biurze

Aby pracować w pełnym spokoju, istnieją tak zwane zakłady oczyszczające powietrze. Tak jest w przypadku zielistki, opadającej rośliny, która będzie najbardziej efektywna na wysokiej półce, i kaktusa, który przechwytuje fale elektromagnetyczne komputera, drukarki i innych urządzeń elektronicznych. Inne alternatywy to filodendron, fikus lub bokarnea.

Odmiany, które pomogą ci dobrze spać w sypialni.

Zapomnij o pachnących roślinach, aby nie zakłócać snu! Wybieraj oczyszczające rośliny, takie jak skrzydłokwiat (zwany również kwiatem księżyca), który reguluje wilgotność lub sansewieria (zwany również „językiem teściowej”), który oczyszcza powietrze. Można również postawić orchideę lub kaktusa.

Odrobina egzotyki na werandzie.

Masz werandę? Skorzystaj z okazji, aby przekształcić go w zakątek egzotycznej zieleni. Palmy, drzewa cytrusowe, małe doniczkowe drzewa owocowe i bananowe będą kwitły beztrosko w tym środowisku. Ponadto, wiszące rośliny są dobrym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca na ziemi!

Dodaj komentarz