Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mała łazienka stanowi niemałe wyzwanie dla każdego kto ją posiada, a chce ją właśnie zaaranżować. Czy posiadając tak niewielki metraż powinniśmy zapomnieć o jej funkcjonalności i atrakcyjnym wyglądzie? Nie! W tym przypadku jeszcze bardziej powinniśmy zważać uwagę na to, by ostateczny efekt był wyjątkowy. Jeśli planujesz remont łazienki i nie do końca wiesz jak powinna wyglądać to poniżej znajdziesz cenny porady, dzięki którym to pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru.

Kluczem do sukcesu jest rozmieszczenie.

Aranżacja małej łazienki zaczyna się od rozplanowania rozmieszczenia mebli łazienkowych. Dysponując niewielką przestrzenią liczy się tak naprawdę każdy centymetr. Dlatego każdy nasz zakup i umiejscowienie danej rzeczy powinno być dokładnie przemyślane. Oczywiście w przypadku tego pomieszczenia najczęstsze pytanie brzmi – czy wybrać wannę czy prysznic? Pamiętajmy, że prócz metrażu liczą się także nasze preferencje. Dlatego też jeśli przyzwyczailiśmy się do pierwszej opcji to warto zdecydować się na jej zakup. Jeśli nasz wybór padnie na prysznic to warto wybrać ten bez brodzika – takie triki sprawią, że zaoszczędzimy nieco miejsca.

Mając problem z tym jak ma ostatecznie wyglądać nasza łazienka skorzystajmy z darmowych programów z Internetu, które pozwalają nam niejako zmienić się w projektanta wnętrz. Podając wymiary owego pomieszczenia możemy mieć podgląd na to jak mogą wyglądać nasze pomysły.

Lustro.

To jeden z tych elementów, który MUSI pojawić się w małej łazience. Dlaczego? Ponieważ optycznie powiększa wnętrze. Jego miejsce znajduje się oczywiście nad umywalką. Szukając innych możliwości najlepszym rozwiązaniem będzie jego umiejscowienie naprzeciwko wejścia – to opcja najbardziej optymalna.

Płytki.

Dobór płytek przy małej łazience ma również spore znaczenie. Mogą one znacząco wpłynąć na ostateczny efekt, dlatego przy ich wyborze warto się dobrze zastanowić. Przy niewielkich powierzchniach istnieje pewna zasada – płytki ścienne układa się do 3/4 wysokości. Dzięki temu wnętrze nie będzie nas przytłaczało. Jaki rozmiar płytek będzie w tym przypadku najkorzystniejszy? 60×60 cm.

Oświetlenie.

Oświetlenie w łazience to kolejny ważny aspekt, który wymaga od nas uwagi. Należy je odpowiednio dobrać i zamontować. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej dbamy o wygląd naszej skóry, nakładamy makijaż. Warto, by był on wykonany starannie. Dlatego warto zainwestować w oświetlenie sufitowe jak i ścienne. Jeśli chodzi o to ostatnie to warto wybrać klasyczne ledy. Pozwalają one na stworzenie nieco magicznego, a ja już na pewno relaksacyjnego klimatu.

PODSUMOWANIE

Aranżacja małej łazienki to zawsze spory sprawdzian dla domowników. Musimy bacznie uważać na to co kupujemy i gdzie chcemy to ustawić. Jeden niewielki błąd może sprawić, że to pomieszczenie może nas jeszcze bardziej przytłaczać. Dlatego warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Nie wybierajmy rzeczy, do których nie jesteśmy przekonani. Starajmy się dobierać produkty o jasnej kolorystyce. Nie zapominajmy o naturalnych materiałach jak np. drewno, które „ocieplą” naszą łazienkę. Przy wszystkich sztywnych regułach nie zapominajmy o nas samych i swoich upodobaniach.

Dodaj komentarz