4 sposoby dezynfekcji domu olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Używany w przypadku niektórych chorób skóry, ten olejek eteryczny jest również doskonałym sprzymierzeńcem do dezynfekcji domu… w ekologiczny i całkowicie naturalny sposób! Dla zdrowego i czystego domu, przyjdź szybko odkryć 4 proste i skuteczne sposoby użycia olejku eterycznego z drzewa herbacianego.

Dezynfekcja prania olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego ma naturalne właściwości aseptyczne i dezynfekujące: jeśli masz pranie, które zbyt długo leżało w brudnym koszu na bieliznę, worek sportowy lub nawet ręczniki, które pachną trochę wilgocią, nie wahaj się użyć olejku eterycznego z drzewa herbacianego, aby Twoje pranie wyszło z maszyny świeże i całkowicie zdezynfekowane. W tym celu wystarczy dodać od 5 do 10 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego na tacę pralki z płynnym detergentem (można go nawet włożyć bezpośrednio do bębna pralki).

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego nie tylko skutecznie eliminuje bakterie i inne zarazki z bielizny, ale także wykorzystuje jego właściwości lecznicze. Rzeczywiście, olejek eteryczny z drzewa herbacianego, oprócz swoich właściwości przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych, w naturalny sposób energetyzuje i immunostymuluje. Nieźle, prawda?

Dezynfekować podłogi olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego.

Dobrą stroną olejku eterycznego z drzewa herbacianego jest to, że jest on całkowicie uniwersalny i może być używany do czyszczenia i dezynfekcji blatu kuchennego lub zlewu, baterii łazienkowych, muszli klozetowej i podłogi korytarza!
Aby zdezynfekować małe powierzchnie, wystarczy wlać 5 do 6 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego bezpośrednio na gąbkę podczas czyszczenia. Gwarantowany rezultat, nie wspominając o czystym i świeżym zapachu w domu!
Aby nadać podłogom blask i dokładnie je zdezynfekować, wlej około 10 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego bezpośrednio do wiadra z wodą lub połóż je bezpośrednio na mopie podczas czyszczenia podłogi.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego do walki z pasożytami.

Olejek z drzewa herbacianego jest również idealny do zwalczania roztoczy, ćmy i innych pasożytów w domu (również dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwpasożytniczym). W tym celu najprostszym sposobem jest wykonanie 100% naturalnego sprayu składającego się z 25 do 30 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego, około 2 łyżek białego alkoholu i około 100 ml przefiltrowanej wody. Po wykonaniu sprayu, rozpylić trochę na poduszki, materace, zasłony: to pozwoli skutecznie zwalczać pasożyty, nawet te niewidoczne gołym okiem. Alternatywnie, można po prostu umieścić 3 krople olejku eterycznego z drzewa herbacianego na poduszce i kołdrze.
Aby zapobiec robieniu przez mole brzydkiego bałaganu w twojej szafie, nie wahaj się umieścić w szafie kamyczka, na który nalejesz kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Proste, ale radykalne!

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego do czyszczenia w łazience.

Jeśli zmęczony jesteś ciągłym pokryciem płytek lub spoin w łazience czarną pleśnią, możesz ponownie postawić na olejek eteryczny z drzewa herbacianego: jego właściwości przeciwgrzybicze zdziałają cuda na pleśń, co jest prawdziwym plusem dla pomieszczeń podatnych na wilgoć.
Aby oczyścić i oczyścić stawy za pomocą olejku eterycznego z drzewa herbacianego, wlej jego kroplę na zużytą szczoteczkę do zębów i po prostu pocieraj nim stawy płytek!

Dodaj komentarz