Jak robisz swój żel toaletowy do odkamieniania? Domowy przepis.

Oto bardzo prosty przepis na własny domowy żel toaletowy do odkamieniania. Z tą ekologiczną i ekonomiczną recepturą, pożegnaj się z dostępnymi na rynku środkami chemicznymi!

Jak często należy odkamieniać toaletę?

Jeśli sprzątasz swoje toalety wystarczająco często, nie powinny się one tak łatwo skalować. Tak więc, aby zapobiec osadzaniu się kamienia, najlepiej regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, czyścić toaletę. Nie ma jednak rzeczywistej częstotliwości odkamieniania toalety: zrób to, gdy tylko zauważysz najmniejszy ślad kamienia. Dzięki temu przepisowi, będziesz miał białą i czystą toaletę!

Potrzebne składniki i materiały.

  • Soda oczyszczona
  • Biały ocet
  • Skrobia kukurydziana
  • Olejek eteryczny (z drzewa herbacianego lub cytryny)
  • Woda
  • Jedna łyżka
  • Drewniana łopatka
  • Pojemnik z wylewką
  • Patelnia

Etap 1: Wymieszać skrobię kukurydzianą i wodorowęglan sodu.

W rondlu z podłożem wodnym wymieszaj 5 łyżek skrobi kukurydzianej z 10 łyżkami wodorowęglanu sodu. Poszczególne składniki dobrze wymieszać razem z drewnianą łopatką, aby uzyskać jednorodny wynik. Soda do pieczenia to coś, co można mieć w domu. Naturalny, ekonomiczny, odtłuszczający, czyszczący, dezodorujący… ma wiele zalet! Do ekologicznego czyszczenia należy bez wahania stosować wodorowęglan.

Krok 2: Dodanie wody

Gdy skrobia kukurydziana i soda oczyszczona zostaną dobrze wymieszane, można dodać wodę. Do rondla wlewamy 400 ml wody i podgrzewamy na wolnym ogniu, aż mieszanka osiągnie gęstą konsystencję. Uważaj, żeby nie zostawić patelni bez opieki, jeśli masz dzieci.

Krok 3: Wlać biały ocet do patelni.

Następnie dodać 400 ml białego octu do mieszaniny wody + skrobi kukurydzianej + wodorowęglanu sodu i dalej delikatnie mieszać drewnianą łopatką, aż do uzyskania takiej samej konsystencji dostępnych w handlu żeli toaletowych. Biały ocet może być używany do wytwarzania wielu skutecznych produktów domowej roboty, podobnie jak soda oczyszczona. Odkamieniacz, środek dezynfekujący, czyszczący, odtłuszczający, dezodorant, zmiękczacz… jego zalety są liczne!

Krok 4: Niech ochłodzi się na chwilę.

Po uzyskaniu pożądanej konsystencji należy wyłączyć ciepło, a następnie pozostawić mieszaninę do ostygnięcia, wyjmując patelnię z ognia. Można mieszać łopatką, aby szybciej schłodzić żel.

Etap 5: Dodać olejek eteryczny

Po ostygnięciu mieszanki należy dodać od 20 do 30 kropli olejku eterycznego np. z drzewa cytrynowego lub herbacianego. Olejek eteryczny z cytryny wydziela przyjemny zapach i jest stosowany przeciwko bakteriom. Drzewo herbaciane jest również olejkiem eterycznym o działaniu antybakteryjnym i antygrzybiczym. Po wymieszaniu dwóch olejków, dodaj 20 kropli cytryny i 10 kropli drzewa herbacianego.

Etap 6: Wlać mieszaninę do pojemnika.

Twój przepis jest gotowy do przeniesienia do twojej butelki. Użyj lejka, aby ułatwić obsługę i przykręć wylewkę z powrotem prawidłowo. I voila, twój żel jest gotowy do odkamieniania toalety! Nie zapomnij oczyścić wszystkich naczyń, jak również odłożyć wszystkie składniki użyte do ich przygotowania.

Jak używać żelu toaletowego do odkamieniania?

Aby użyć odkamieniającego żelu toaletowego, wystarczy nałożyć go na całą miskę. Pozostawić produkt włączony na około 30 minut podczas pracy, przetrzeć szczotką toaletową w celu usunięcia kamienia, a następnie spłukać toaletę. Twoja miska znów jest biała, a twoja toaleta świeci i pachnie wspaniale! Ekonomiczny i ekologiczny, ten żel toaletowy do odkamieniania ma wszystko, czego potrzeba. Sprytne, prawda?

Dodaj komentarz